Glory 81: Ο Ben Saddik… κατεδάφισε τον Adegbuyi στον πρώτο γύρο με μυθικό νοκ άουτ

Ο Jamal Ben Saddik ήταν ο μεγάλος νικητής του Glory 81, καθώς στο main event της βραδιάς κατάφερε να βγάλει νοκ άουτ τον Benjamin Adegbuyi στο 2:34 του πρώτου γύρου.

Η δεύτερη νίκη του Ben Saddik κόντρα στον Ρουμάνο αντίπαλό του ήρθε στο κατάλληλο timing, καθώς ο αγώνας ήταν Title Eliminaror στην κατηγορία βαρέων βαρών… Πλέον όλα θα ξεκαθαρίσουν στις 8 Οκτωβρίου στο Glory: Collision 4, εκεί που ο Μαροκινός θα αντιμετωπίσει τον Antonio Plazibat για την interim ζώνη της heavyweight κατηγορίας.

Στο co-main event, ο Donovan Wisse κέρδισε με ομόφωνη απόφαση τον Juri De Sousa και υπερασπίστηκε τον τίτλο του στη middleweight κατηγορία.

Το «παρών» στη Γερμανία έδωσε και ο πρώην πρωταθλητής του promotion Alex Pereira. Ο «Poatan» μίλησε για το αγαπημένο του άθλημα και αναφέρθηκε στο UFC 281, στο οποίο θα αντιμετωπίσει τον Israel Adesanya για τη ζώνη της middleweight κατηγορίας.

Glory 81: Τα αποτελέσματα στη Main Card

• Jamal Ben Saddik def. Benjamin Adegbuyi TKO 1R 2:34
  • Donovan Wisse def. Juri De Sousa Decision (Unanimous) 5 3:00