Bellator 252: Ο Freire διέλυσε τον Carvalho και παρέμεινε πρωταθλητής -Όλα τα αποτελέσματα [βίντεο]

Ο Patricio «Pitbull» Freire υπερασπίστηκε τη ζώνη του και προκρίθηκε στα ημιτελικά του τουρνουά που διοργανώνει το Bellator για τη featherweight κατηγορία.

O Freire, ο οποίος είναι πρωταθλητής και στη lightweight κατηγορία, έβγαλε νοκ άουτ Pedro Carvalho στον πρώτο γύρο και πλέον απέχει δύο αγώνες από το να γίνει ο undisputed featherweight πρωταθλητής.

Στον ημιτελικό του τουρνουά θα αντιμετωπίσει τον Emmanuel Sanchez, o οποίος κέρδισε με ομόφωνη απόφαση (48-46, 49-46, 49-45) τον Daniel Weichel.

Στον τρίτο αγώνα της main card, ο Yaroslav Amosov κέρδισε τον Logan Storley με split decision.

Bellator 252: Τα αποτελέσματα της preliminary card

Ο Aaron Pico κέρδισε τον John de Jesus με KO στο 4:15 του δεύτερου γύρου.

H Keri Taylor-Melendez κέρδισε την Emilee King με submission (rear-naked choke) στον πρώτο γύρο.

Ο Manny Muro κέρδισε τον Devin Powell με ομόφωνη απόφαση (30-27, 29-28, 30-27). Το ίδιο έκανε και ο Jornel Lugo, ο οποίος κέρδισε ομόφωνα (29-28, 30-27, 30-27) τον Schyler Sootho.

Ο Roman Faraldo κέρδισε τον Pat Casey με ένα εντυπωσιακό γόνατο στον δεύτερο γύρο.

Ο Trevor Gudde κέρδισε τον Khonry Gracie με TKO στο 3:28 του τρίτου γύρου.

Bellator 252: Οι αγώνες της preliminary card

Δείτε τους αγώνες της preliminary card, όπως μεταδόθηκαν από το επίσημο κανάλι του Bellator στο Youtube.

Παρελθόν από το Bellator 28 αθλητές: Roy Nelson και Frank Mir ανάμεσά τους [λίστα]